Koulutus- ja kehittämispalvelut

Kehittämispäällikkö
Jaakko Kiuttu
Säteilykoulutus sekä sähkö- ja automaatiokoulutukset
050 5900 963
jaakko.kiuttu@pohto.fi

Säteilyturvallisuusasiantuntija (STA)
Sakari Kellokumpu
040 7441 916
sakari.kellokumpu@pohto.fi



Kehittämispäällikkö
Ilkka Pakanen
Teollisuuden sähkö- ja automaatiokoulutus sekä automaatiojärjestelmät
040 5097 287
ilkka.pakanen@pohto.fi 

Kehittämisassistentti
Tiina Rakennuskoski
Johtamisen ja kunnossapidon sekä energiatoimialan koulutusten assistentti
050 5900 964
tiina.rakennuskoski@pohto.fi 

Kehittämispäällikkö
Henna Piirainen
Metallin ja metallurgian teollisuuden koulutukset
040 756 9832
henna.piirainen@pohto.fi

Kehittämisassistentti
Tiina Vikström
Metsäteollisuuden ja säteilyn sekä sähkö- ja automaatiokoulutusten assistentti
050 5709 705
tiina.vikstrom@pohto.fi 

Palvelumuotoilija
Ella Murtomäki
040 841 7328
ella.murtomaki@pohto.fi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POHTO ACT Johtamisen valmennustiimi

Markku Oikarinen, KTM
Strateginen johtaminen, organisaation kehittäminen, henkilöarvioinnit
040 772 8333
markku.oikarinen@pohto.fi 

Minna Ahokas, KTM
Myynnin johtaminen, hajautettujen tiimien etäjohtaminen, kestävä kehitys (sustainability)
040 525 1587
minna.ahokas@pohto.fi

Reima Ollila, DI
Lean, projektinhallinta, systemaattinen ongelmanratkaisu, päivittäisjohtaminen
050 395 1879
reima.ollila@pohto.fi


Saila Laitinen, DI
Teknologiat ja niiden kaupallistaminen, rahoituskierrosten hallinta,
yleisjohtaminen sekä strategiatyö
040 722 8583
saila.laitinen@pohto.fi


Sari Backman, KM
Hankinta ja ostaminen, Lean, projektinhallinta, tuotannon ja
tuotekehityksen prosessit
040 572 8731
sari.backman@pohto.fi 

Heidi Pernu, DI
Tuotteiden elinkaaren hallinta, etätyön johtaminen, myyntikonseptointi, strateginen liiketoiminnan kehittäminen
045 141 5454
heidi.pernu@pohto.fi 

Markkinointi ja myynti

Yhteyspäällikkö
Irja Kellokoski
Koulutusten markkinointi ja myynti
050 5709 702
irja.kellokoski@pohto.fi 

 

 

Talous ja hallinto

Toimitusjohtaja
Markku Oikarinen
040 7728 333
markku.oikarinen@pohto.fi
 

Talous- ja hallintopäällikkö
Seija Rousti
Taloushallinto
050 3316 338
seija.rousti@pohto.fi 

Ravintola Ruffi, Kokoukset ja tapahtumat

Keittiömestari
Anne Oikarinen
010 8434 550
050 3650 583
myyntipalvelu@pohto.fi
a
nne.oikarinen@pohto.fi

 





 

Kongressiassistentti
Mari Pelttari
010 8434 500
050 9180 056
luotsi@pohto.fi
m
ari.pelttari@pohto.fi

 

 

 





Säteilykoulutus, sähkö- ja automaatiokoulutus

Kokki
Jussi Kattilakoski
010 8434 500
luotsi@pohto.fi
jussi.kattilakoski@pohto.fi

   

 

Käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivustolla, hyväksyt evästeiden tallentamisen laitteellesi. Lisätietoja
Hei, voimmeko auttaa?

Saat meihin yhteyden tällä pikaviestilomakkeella. Vastaamme viestiisi mahdollisimman pian arkisin klo 08.00 – 16.00 välisenä aikana. Yhteyttä voit ottaa myös puhelimitse numeroon 010 843 4600.

Olet jonossa Sulje
Hei, olet jonossa sijalla ?. vastaamme sinulle mahdollisimman pian. Kiitos!