Training and Development Services

Development Manager
Jaakko Kiuttu
Radiation Safety Training, Industrial Automation and Electrical Training
+358 50 5900 963
jaakko.kiuttu@pohto.fi

Radiation Safety Specialist (RSO)
Sakari Kellokumpu
+358 40 7441 916
sakari.kellokumpu@pohto.fi


Development Manager
Ilkka Pakanen
Industrial Automation and Electrical Training, Automation Systems
+358 40 5097 287
ilkka.pakanen@pohto.fi

Development Assistant
Tiina Rakennuskoski
Assistant in Management, Maintenance and Energy Training
+358 50 5900 964
tiina.rakennuskoski@pohto.fi

Development Manager
Henna Piirainen
Training in the Metal and Metallurgical Industry
+358 40 756 9832
henna.piirainen@pohto.fi


Development Assistant
Tiina Vikström
Forest Industry and Radiation, Electrical and Automation
Training Assistant
+358 50 5709 705
tiina.vikstrom@pohto.fi

 

 

 

 

 

 

 

 

POHTO ACT Management Training

 

Markku Oikarinen
Master of Science in Economics
+358 40 772 8333
markku.oikarinen@pohto.fi

 

Minna Ahokas
Master of Science in Economics
+358 40 525 1587
minna.ahokas@pohto.fi

 

Reima Ollila
Master of Science in Engineering
+358 50 395 1879
reima.ollila@pohto.fi

 


Saila Laitinen
Master of Science in Engineering
+358 40 722 8583
saila.laitinen@pohto.fi

 

Sari Backman
Master of Education
+358 40 572 8731
sari.backman@pohto.fi

 

Heidi Pernu
Master of Science in Technology
+358 45 141 5454
heidi.pernu@pohto.fi

Marketing and Sales

Account Manager
Irja Kellokoski
Marketing and Sales of Training
+358 50 5709 702
irja.kellokoski@pohto.fi

 

 

Finance and Administration

Managing Director
Markku Oikarinen
+358 40 7728 333
markku.oikarinen@pohto.fi




Chief Financial Officer
Seija Rousti
Financial Management
+358 50 3316 338
seija.rousti@pohto.fi

 

 

Ruffi Restaurant and Conference Service

Executive Chef
Anne Oikarinen
+358(0)10 8434 550
+358 50 3650 583
myyntipalvelu@pohto.fi
a
nne.oikarinen@pohto.fi

 





 

Congress Assistant
Mari Pelttari
+358(0)10 8434 500
+358 50 9180 056
luotsi@pohto.fi
m
ari.pelttari@pohto.fi

 

 

 

 


Säteilykoulutus, sähkö- ja automaatiokoulutus

Sous Chef
Jussi Kattilakoski
+358(0)10 8434 500
luotsi@pohto.fi
jussi.kattilakoski@pohto.fi


   

 

Käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla sivustolla, hyväksyt evästeiden tallentamisen laitteellesi. Lisätietoja
Hei, voimmeko auttaa?

Saat meihin yhteyden tällä pikaviestilomakkeella. Vastaamme viestiisi mahdollisimman pian arkisin klo 08.00 – 16.00 välisenä aikana. Yhteyttä voit ottaa myös puhelimitse numeroon 010 843 4600.

Olet jonossa Sulje
Hei, olet jonossa sijalla ?. vastaamme sinulle mahdollisimman pian. Kiitos!